26.7.2020 - Období bordelové je zpátky!

Zdravíme všechny nadšence modelové železnice! Jsme zpátky v plné parádě a plni elánu! smile No aby jste neřekli, že se flákáme vrací se Vaše oblíbená kategorie fotoaktualizací a už teď Vám můžeme slíbit, že to bude jízda! Tak jdeme na to přátelé, čekají nás dny, měsíce, roky společné práce...smile


Ahoj všichni! Vítáme Vás v nových prostorech v Opavě! Ahoj všichni! Vítáme Vás v nových prostorech v Opavě!
Práce nás čeká opravdu hodně. Plány máme obrovské a máte se na co těšit! Nejdříve však musíme zprovoznit kolejiště a tak Radim na nic nečekal a pustil se do opravy a napojení zhlaví skrytého nádraží. Práce nás čeká opravdu hodně. Plány máme obrovské a máte se na co těšit! Nejdříve však musíme zprovoznit kolejiště a tak Radim na nic nečekal a pustil se do opravy a napojení zhlaví skrytého nádraží.
Norbert se po jeho vzoru pustil do stejné práce na opačném konci skryťáku. Norbert se po jeho vzoru pustil do stejné práce na opačném konci skryťáku.
No na tohle si ještě hodně dlouho počkáme, ale zkoušet se musí jestli poloměry sedí. No na tohle si ještě hodně dlouho počkáme, ale zkoušet se musí jestli poloměry sedí.
Zatím zkouška na dřevěných pražcích, ale dívate se na budoucí zbrusunový betonový koridor. Zatím zkouška na dřevěných pražcích, ale dívate se na budoucí zbrusunový betonový koridor.
Sedí to dobře Norberte? Sedí to dobře Norberte?
Smrádeček z pájky a štiplavý kouř do očí, pravidelné obohacení naší práce posledních dní. Smrádeček z pájky a štiplavý kouř do očí, pravidelné obohacení naší práce posledních dní.
Milan na to prý už nemá oči, tak se raději pustil do opatrného vyříznutí položených kolejí pro jejich opětovné použítí. Milan na to prý už nemá oči, tak se raději pustil do opatrného vyříznutí položených kolejí pro jejich opětovné použítí.
Kuba zkouší poloměr vjezdu do tunelu na dvojkolejce. Kuba zkouší poloměr vjezdu do tunelu na dvojkolejce.
Celý nový rám a základ budoucí přestupní stanice na úzkorozchodnou dráhu. Celý nový rám a základ budoucí přestupní stanice na úzkorozchodnou dráhu.
Honza mezitím chystá nový korek, který se musí vyměnit za poničený při demontáži. Honza mezitím chystá nový korek, který se musí vyměnit za poničený při demontáži.
 
Při rekonstrukci kolejiště jsme se rozhodli upravit všechny poloměry, tak aby jsme s nimi neměli v budoucnu problémy. Norbert si vzal na starost vratnou elektrickou smyčku pod městem. Při rekonstrukci kolejiště jsme se rozhodli upravit všechny poloměry, tak aby jsme s nimi neměli v budoucnu problémy. Norbert si vzal na starost vratnou elektrickou smyčku pod městem.
Lumír mezi tím připravuje pomocí šablon potřebné OSB desky pro základ kolejiště. Lumír mezi tím připravuje pomocí šablon potřebné OSB desky pro základ kolejiště.
A v rámci možností pomáhá Milanovi napařovat koleje pro jejích opatrné sundání. A v rámci možností pomáhá Milanovi napařovat koleje pro jejích opatrné sundání.
Někdy hold dvě ruce nestačí. :) Někdy hold dvě ruce nestačí. :)
Sranda? Ta nás přejde! A nebo ne? :) Sranda? Ta nás přejde! A nebo ne? :)
Je zapotřebí také opravit všechny spoje na trati. Tohle si vzal na starost Honza. Hrozná mravenčí práce, ale zvládl to na jedničku! Je zapotřebí také opravit všechny spoje na trati. Tohle si vzal na starost Honza. Hrozná mravenčí práce, ale zvládl to na jedničku!
Demoliční četa na svém místě. Dlohodobá výluka započala! Demoliční četa na svém místě. Dlohodobá výluka započala!
 
Na návštěvu se přijel podívat také Pavel Číž. Na návštěvu se přijel podívat také Pavel Číž.
Norbert stále bojuje s pájkou. Norbert stále bojuje s pájkou.
Dorazily betonové pražce, tak jsme je hned položily na své místo. Dorazily betonové pražce, tak jsme je hned položily na své místo.
To bude paráda! To bude paráda!
Jelikož kolejiště projde výraznou změnou, je zapotřebí z dvojkolejného výjezdu udělat jednokolejný. Jelikož kolejiště projde výraznou změnou, je zapotřebí z dvojkolejného výjezdu udělat jednokolejný.
Už vidíte ty skály a hustý les? To bude panečku fotografické místo jako víno! Už vidíte ty skály a hustý les? To bude panečku fotografické místo jako víno!
Honza stále bojuje s napojením. Buď pečlivý! Honza stále bojuje s napojením. Buď pečlivý!
Než se vše propájí, musí vše sedět na na desetinu přesně. Než se vše propájí, musí vše sedět na na desetinu přesně.
Milan přes týden svařil v práci nové rámy a tak je bylo zapotřebí spojit. Milan přes týden svařil v práci nové rámy a tak je bylo zapotřebí spojit.
Ahooooj kluci přerovští! Co vy tady? Ahooooj kluci přerovští! Co vy tady?
Dámy a pánové naše Ušatá krasavice, která přijela s vedením přerovských modelářů. V jejich pečlivé dílně prošla lakováním, které je naprosto perfektní! Díky moc kluci! Dámy a pánové naše Ušatá krasavice, která přijela s vedením přerovských modelářů. V jejich pečlivé dílně prošla lakováním, které je naprosto perfektní! Díky moc kluci!
No a prý té práce mají u sebe málo tak přiložili ruku k dílu i u nás! :) No a prý té práce mají u sebe málo tak přiložili ruku k dílu i u nás! :)
Tak moc kamarádi děkujeme! A na oplátku přijedeme zase pomoct my k Vám! Tak moc kamarádi děkujeme! A na oplátku přijedeme zase pomoct my k Vám!
Jelikož místnost, která bude zároveň našim zázemím je otevřená, bylo za potřebí ji rozdělit na dvě samostatné. A tak se Martin chopil do výroby sádrokartonové příčky, která oddělí dílnu a společenskou místnost. Jelikož místnost, která bude zároveň našim zázemím je otevřená, bylo za potřebí ji rozdělit na dvě samostatné. A tak se Martin chopil do výroby sádrokartonové příčky, která oddělí dílnu a společenskou místnost.
Nikdo se nefláká MIlan svařuje, Kuba asistuje, je zapotřebí vyrobit rohový rám pro budoucí stanici Milotice nad Opavou a také ovládání kolejiště. Nikdo se nefláká MIlan svařuje, Kuba asistuje, je zapotřebí vyrobit rohový rám pro budoucí stanici Milotice nad Opavou a také ovládání kolejiště.
No a jelikož sluníčko umělo pořádně prostory během dne vyhřát, museli jsme nainstalovat žaluzie. No a jelikož sluníčko umělo pořádně prostory během dne vyhřát, museli jsme nainstalovat žaluzie.
Kuba tvoří papírové šablony pro výřez OSB desek MIlotic. Kuba tvoří papírové šablony pro výřez OSB desek MIlotic.
Je zapotřebí kompletně upravit levé zhlaví stanice Suchdol, jelikož se nám záhadným způsobem nepotkala po složení geometrie kolejiva. Je zapotřebí kompletně upravit levé zhlaví stanice Suchdol, jelikož se nám záhadným způsobem nepotkala po složení geometrie kolejiva.
Už aby odtud zase vyjel vlak že? :) Už aby odtud zase vyjel vlak že? :)
Tomík s Milanem stále rozebírají staré koleje. Bohužel konečná stanice Merkovice přijde celá zrušit. Tomík s Milanem stále rozebírají staré koleje. Bohužel konečná stanice Merkovice přijde celá zrušit.
Také Lumír se pustil do rozebírání. Také Lumír se pustil do rozebírání.
No a by té domoliční čety nebylo málo, přiadal se i Norbert. No a by té domoliční čety nebylo málo, přiadal se i Norbert.
David připavuje jekly pro svařování. David připavuje jekly pro svařování.
Radim mezitím upravuje poloměr prostisměrného oblouku na příjezdu do Suchdolu. Ten nám dělal velkou neplechu. Radim mezitím upravuje poloměr prostisměrného oblouku na příjezdu do Suchdolu. Ten nám dělal velkou neplechu.
A Honza asistuje. A Honza asistuje.
Je zapotřebí také náčrt budoucích tratí pro výřez OSB desek. Je zapotřebí také náčrt budoucích tratí pro výřez OSB desek.
Dopoledne nám také chodí pomáhat Tonda Přibyla. Dopoledne nám také chodí pomáhat Tonda Přibyla.
Pevný základ z OSB desky budoucí dvojkolejky už je přilepený na svém místě. Tak teď ten korek pořádně přilep Tome. Pevný základ z OSB desky budoucí dvojkolejky už je přilepený na svém místě. Tak teď ten korek pořádně přilep Tome.
Práce v plném proudu, jen Kuba čumí do telefonu! Práce v plném proudu, jen Kuba čumí do telefonu!
Tomáš bojuje s dvojkolejkou. Tomáš bojuje s dvojkolejkou.
A Radim s Honzou prozměnu ve skryťáku. A Radim s Honzou prozměnu ve skryťáku.
Trať povede okolo řeky a skal, a tak Tomáš v rámci volné chvíle lepí kostky polystyrénu pro budoucí tvarování. Trať povede okolo řeky a skal, a tak Tomáš v rámci volné chvíle lepí kostky polystyrénu pro budoucí tvarování.
Milan mezitím lepí korek do stanice Milotice. Milan mezitím lepí korek do stanice Milotice.
Až z dalekého Sokolova k nám na návštěvu přijel vedoucí Jiří Randa z MK Sokolov. :) Až z dalekého Sokolova k nám na návštěvu přijel vedoucí Jiří Randa z MK Sokolov. :)
No a jelikož jsme praví modeláři, jedna obrovská místnost nám nestačí. Je zapotřebí prorazit tunely do místonosti druhé! No a jelikož jsme praví modeláři, jedna obrovská místnost nám nestačí. Je zapotřebí prorazit tunely do místonosti druhé!
Kuk a jsme skrz! :) Kuk a jsme skrz! :)
Válečná debata o podobě zhlaví stanice Milotice. Válečná debata o podobě zhlaví stanice Milotice.
Výhybka k výhybce a máme stanici? Výhybka k výhybce a máme stanici?
První nové metry kolejí do Milotic! Huráááá! První nové metry kolejí do Milotic! Huráááá!
Dokonce i skryťák je již znovu spojený a opravený. Tak to Honzo pořádně zafixuj ať už se to nehne! Dokonce i skryťák je již znovu spojený a opravený. Tak to Honzo pořádně zafixuj ať už se to nehne!
Týmová práce. Radim čistí výhybky a kuba je hned lepí do nové stanice. No za měsíc jsme toho stihli dost, co říkáte? Tak zase ten příští ahoj! Týmová práce. Radim čistí výhybky a kuba je hned lepí do nové stanice. No za měsíc jsme toho stihli dost, co říkáte? Tak zase ten příští ahoj!

18.8.2020 - Hlavní sál dostává svou tvář

Vítame Vás po krátké době u další aktualizace! Práce na kolejišti jsou v plném proudu tak se pojďme podívat co je nového!


Vítáme Vás v novém měsíci! A rovnou u hotového skrytého nádráží, které je právě prolito lepidlem pro pevné zafixování. Vítáme Vás v novém měsíci! A rovnou u hotového skrytého nádráží, které je právě prolito lepidlem pro pevné zafixování.
Lumír dává dokupy rozvaděč celého prostoru. Lumír dává dokupy rozvaděč celého prostoru.
A jelikož máme spodní skryťák hotový, může se Honza pustit do toho vrchního. A jelikož máme spodní skryťák hotový, může se Honza pustit do toho vrchního.
Kuba mezitím pracuje na nové stanici Milotice. Je za potřebí vše pořádně rozměřit. Kuba mezitím pracuje na nové stanici Milotice. Je za potřebí vše pořádně rozměřit.
I dvojkolejka se již pomalu plní betonem! I dvojkolejka se již pomalu plní betonem!
První kolej ve stanici je co se týče rovnosti nejdůležitější, tak si dej Kubo pořádně záležet! První kolej ve stanici je co se týče rovnosti nejdůležitější, tak si dej Kubo pořádně záležet!
Milan pomocí pásové brusky mezitím rovná přechody na korku. Milan pomocí pásové brusky mezitím rovná přechody na korku.
Tomáš upravuje otvor pro náš bunkr, který se musel udělat celý znovu. Tomáš upravuje otvor pro náš bunkr, který se musel udělat celý znovu.
 
Tak co Radime? Je to rovné? Tak co Radime? Je to rovné?
Prostřední díl Suchdolu jsme museli udělat kompletně nový, jelikož stanice přišla zkrátit z důvodu prostoru, do kterého se nevešla. Prostřední díl Suchdolu jsme museli udělat kompletně nový, jelikož stanice přišla zkrátit z důvodu prostoru, do kterého se nevešla.
Je zapotřebí prorazit další tunel! Je zapotřebí prorazit další tunel!
Jelikož nám zatím nepřišly výhybky pustil se Kuba, alespoň do pokládky traťových kolejí. Jelikož nám zatím nepřišly výhybky pustil se Kuba, alespoň do pokládky traťových kolejí.
A Honza ve stejném duchu pracuje na dvojkolejce. A Honza ve stejném duchu pracuje na dvojkolejce.
Milan mezitím upravuje terén. Milan mezitím upravuje terén.
Pivo k čištění výhybek neodmyslitelně patří! Pivo k čištění výhybek neodmyslitelně patří!
Dřeme tak úmorně, až to některé totálně vyčerpává! A nebo jen siesta po obědě?? Dřeme tak úmorně, až to některé totálně vyčerpává! A nebo jen siesta po obědě??
Milan se také chopil pinzety a pomáhá Radimovi. Milan se také chopil pinzety a pomáhá Radimovi.
Tomáš stále bojuje s otvorem pro bunkr. Tomáš stále bojuje s otvorem pro bunkr.
Kolejiště pomalu, ale jistě dostává svou budoucí tvář. Kolejiště pomalu, ale jistě dostává svou budoucí tvář.
Je potřeba vyrobit šablonu pro skální zářez. Je potřeba vyrobit šablonu pro skální zářez.
Ahoj Norberte! Co děláš? Ahoj Norberte! Co děláš?
Aha fixuješ naší zbrusunovou dvojkolejku! Aha fixuješ naší zbrusunovou dvojkolejku!
Radim stále bojuje na obnovení stanice po rekonstrukčním zásahu. Radim stále bojuje na obnovení stanice po rekonstrukčním zásahu.
Milane drž! Já to říznu! Milane drž! Já to říznu!
K přilepení korku použijeme vše co nám přijde pod ruce! K přilepení korku použijeme vše co nám přijde pod ruce!
Bunkr už sedí na svém místě. Bunkr už sedí na svém místě.
Také Milotice už dostávají svou upravenou podobu. Také Milotice už dostávají svou upravenou podobu.
Na kolejišti musíme upravit spoustu věcí a proto Milan odskočil od čištění kolejí a vrhl se do úpravy zídky a cesty, která vede ke skladišti. Na kolejišti musíme upravit spoustu věcí a proto Milan odskočil od čištění kolejí a vrhl se do úpravy zídky a cesty, která vede ke skladišti.
Hlavně opatrně Milane, přijde to zase vrátit. Hlavně opatrně Milane, přijde to zase vrátit.
Martin vše po úpravě pečlivě fouknul pěnou. Martin vše po úpravě pečlivě fouknul pěnou.
Růžová je dobrá, že Martine? :) Růžová je dobrá, že Martine? :)
Jelikož stanice Merkovice je zrušená, rozhodli jsme se zrušit také místní vlečku. Na jejím místě vyroste kaple se hřbitovem a Lumír se chopil potřebných úprav. Jelikož stanice Merkovice je zrušená, rozhodli jsme se zrušit také místní vlečku. Na jejím místě vyroste kaple se hřbitovem a Lumír se chopil potřebných úprav.
Měli jsme také milou návštěvu, kterou snad ani nemusíme opavskému železničnímu okolí představovat, ale pro neznalé. Navštívil nás Pavel Horna a přinesl nám do klubu vzácnou návěstní relikvii, kterou určitě uvidíte vystavenou v exp Měli jsme také milou návštěvu, kterou snad ani nemusíme opavskému železničnímu okolí představovat, ale pro neznalé. Navštívil nás Pavel Horna a přinesl nám do klubu vzácnou návěstní relikvii, kterou určitě uvidíte vystavenou v exp
A jelikož i horní skryté nádraží je hotové, přišel na řadu významný počin, kdy se na své místo vrátil model se zahrádky! A jelikož i horní skryté nádraží je hotové, přišel na řadu významný počin, kdy se na své místo vrátil model se zahrádky!
Hlavně opatrně! Hlavně opatrně!
Šťasté výrazy mluví za vše! Vše sedlo jak mělo! Šťasté výrazy mluví za vše! Vše sedlo jak mělo!
No nic, konec kochání zpátky do práce! No nic, konec kochání zpátky do práce!
Musí se spousta míst na kolejišti upravit. Zde je za potřebí zrušit celý tunel. Tak ho Davide vytuneluj! Musí se spousta míst na kolejišti upravit. Zde je za potřebí zrušit celý tunel. Tak ho Davide vytuneluj!
Čáry máry, tunel pryč! Takhle se to dělá. No a jak to celé dopadlo si ukážeme zase jindy! Tak ahoj u příští aktualizace! Čáry máry, tunel pryč! Takhle se to dělá. No a jak to celé dopadlo si ukážeme zase jindy! Tak ahoj u příští aktualizace!

6.9.2020 - Jedna místnost nestačí

Kolejí není nikdy dost! A proto jsme zabrali rovnou dvě místnosti na našem modelu, to ale znamená 2x tolik práce, kterou teď musíme zvládnout. 


Nazdárek! Jsme zase zde a snámi pár fotografií. Nazdárek! Jsme zase zde a snámi pár fotografií.
Radim zaujal stejnou pozici jako minule, a rovnou se vrhl na stanici Suchdol a její vzkříšení. Radim zaujal stejnou pozici jako minule, a rovnou se vrhl na stanici Suchdol a její vzkříšení.
David si vzal na starost základ pro úzkorozchodnou stanici. David si vzal na starost základ pro úzkorozchodnou stanici.
Kuba pilně pracuje na dokončení stanice Milotice. Kuba pilně pracuje na dokončení stanice Milotice.
A Honza maká na pokládce betonových kolejí na dvojkolejce. A Honza maká na pokládce betonových kolejí na dvojkolejce.
Maká prý tak pilně, až si prý namohl loket, ale kdo ví z čeho to má! Maká prý tak pilně, až si prý namohl loket, ale kdo ví z čeho to má!
David s Milanem dostali za úkol překreslit schéma budoucí přestupné stanice. David s Milanem dostali za úkol překreslit schéma budoucí přestupné stanice.
A následně pomocí šablon vše složit do podoby. A následně pomocí šablon vše složit do podoby.
Úsměv na tváří značí jedinné! Stanice hotová! Huráááá. Úsměv na tváří značí jedinné! Stanice hotová! Huráááá.
Radimovi se už to také začíná rýsovat. :) Radimovi se už to také začíná rýsovat. :)
Okolo dvojkolejky povede řeka. A proto je zapotřebí přoříznout trať aby jsme mohli postavit mosty na míru. Okolo dvojkolejky povede řeka. A proto je zapotřebí přoříznout trať aby jsme mohli postavit mosty na míru.
Tak se Honzo dívej jak se to dělá! Tak se Honzo dívej jak se to dělá!
Milan je tajnůstkář. Ani nám nechce ukázat co to vyrábí. Milan je tajnůstkář. Ani nám nechce ukázat co to vyrábí.
Hálelůja! Trať přerušená. Hálelůja! Trať přerušená.
Norberte koho to tam vedle sebe máš? Norberte koho to tam vedle sebe máš?
Počkat tohohle človíčka známe přece moc dobře! Počkat tohohle človíčka známe přece moc dobře!
No jasně Jirka! Náše spása a zachránce! Slíbil, že nám pomůže celé kolejiště rozjezdit a uvést do provozu. Jirko moc ti děkujeme, bez tebe bychom to nezvládli! No jasně Jirka! Náše spása a zachránce! Slíbil, že nám pomůže celé kolejiště rozjezdit a uvést do provozu. Jirko moc ti děkujeme, bez tebe bychom to nezvládli!
David se už chopil barvy a začal natírat polystyrén, který je finálně připravený. David se už chopil barvy a začal natírat polystyrén, který je finálně připravený.
A David natírá a natírá A David natírá a natírá
Tomáš mezitím dokončuje základ pro budoucí JZD s kravínem. Tomáš mezitím dokončuje základ pro budoucí JZD s kravínem.
Vše musí být hnědé, nesmí nic prosvítat. Vše musí být hnědé, nesmí nic prosvítat.
Honza s Radimem upravují dispozici mostu. Honza s Radimem upravují dispozici mostu.
Kuk kde jses tu vzala potvoro, když ještě nemáš troleje? Kuk kde jses tu vzala potvoro, když ještě nemáš troleje?
Ha další potvůrka co přijela do naší staničky. :) Nutno, ale uznat, že moc krásná potvůrka, která bude ozdobou kolejiště. Ha další potvůrka co přijela do naší staničky. :) Nutno, ale uznat, že moc krásná potvůrka, která bude ozdobou kolejiště.
Stanici určitě všichni potom poznáte. :) Stanici určitě všichni potom poznáte. :)
 
Tak co Radime? Už to bude? Tak co Radime? Už to bude?
Milan dostal nového pomocníka k ruce. No uvidíme, zda se naše řady rozšíří o nového člena. . Milan dostal nového pomocníka k ruce. No uvidíme, zda se naše řady rozšíří o nového člena. .
Radim doma nemá spaní a psutil se do výroby specifického mostu na naší dvojkolejku. Radim doma nemá spaní a psutil se do výroby specifického mostu na naší dvojkolejku.
Tomáš upravuje terén tak aby v pohodě vlezl na své místo. Tomáš upravuje terén tak aby v pohodě vlezl na své místo.
A Kuba lepí základ polystyrénu tak aby se pak mohl opracovat terén. A Kuba lepí základ polystyrénu tak aby se pak mohl opracovat terén.
Vážení fanoušci, právě se díváte na zbrusonový základní rám naší nové stanice! A máte se opravu na co těšit! Vážení fanoušci, právě se díváte na zbrusonový základní rám naší nové stanice! A máte se opravu na co těšit!
Norbert, Honza a Kuba se pustili dle nákresu do rozmíštění šablon nového zhlaví stanice. Norbert, Honza a Kuba se pustili dle nákresu do rozmíštění šablon nového zhlaví stanice.
Tomáš s Milanem mezitím připravují další OSB desky na novou stanici. Tomáš s Milanem mezitím připravují další OSB desky na novou stanici.
Radimův most na svém místě. Sednul parádně, jak prdel na hrnec! Radimův most na svém místě. Sednul parádně, jak prdel na hrnec!
David s Honzou překreslují schéma stanice na papír. David s Honzou překreslují schéma stanice na papír.
Je za potřebí také předělat světelné okruhy. Je za potřebí také předělat světelné okruhy.
Na to je odborník na slovo vzatý Lumír. Na to je odborník na slovo vzatý Lumír.
Neustálé rozměřování a řezání OSB desek je na nedělním pořádku. Neustálé rozměřování a řezání OSB desek je na nedělním pořádku.
Budoucí skryté nádráží pro elektrické soupravy. Budoucí skryté nádráží pro elektrické soupravy.
Jednou jsi nahoře a jednou si zas dole, že Davide? Jednou jsi nahoře a jednou si zas dole, že Davide?
Pořádně to Tome přišroubuj. Pořádně to Tome přišroubuj.
Hotovo, hurá na další. Hotovo, hurá na další.
Dorazil nám ježíšek! To je výhybek penečku! To se to bude stavět! Dorazil nám ježíšek! To je výhybek penečku! To se to bude stavět!
Je potřeba také nachystat rozvod nové elektřiny do budoucí dílny. Je potřeba také nachystat rozvod nové elektřiny do budoucí dílny.
Této práce se chopil Martin s Radimem. Této práce se chopil Martin s Radimem.
Každý stroj bude mít svou zásuvku ať se pak o ně mezi sebou nepereme a můžeme pracovat všichni. Každý stroj bude mít svou zásuvku ať se pak o ně mezi sebou nepereme a můžeme pracovat všichni.

18.10. 2020 - Bordelová éra v plném proudu!

Zdravíme naše fanoušky! Ikdyž doba, která momentálně panuje není příliš dobrá naše snažení na výstavbě modelu neustává! S optimismem a vidinou únoru příštího roku nepolevujeme a pilně pracujeme na stavbě! 


Vítáme Vás u nové aktualizace! Jelikož při modelářské činnosti potřebujeme dostatek světla vyměnili jsme původní zářivky za moderní LED panely. Vítáme Vás u nové aktualizace! Jelikož při modelářské činnosti potřebujeme dostatek světla vyměnili jsme původní zářivky za moderní LED panely.
Dostat je na místo byla hračka. Horší už bylo vrátit strop do původní podoby. Dostat je na místo byla hračka. Horší už bylo vrátit strop do původní podoby.
Jelikož myslíme také na fanoušky, kteří jsou oemzení ve vlastním pohybu, pustili jsme se kompletně do přestavby WC. Jelikož myslíme také na fanoušky, kteří jsou oemzení ve vlastním pohybu, pustili jsme se kompletně do přestavby WC.
Bylo zapotřebí zvětšit otvor pro nové dveře. A tak náš nový člen Vítek na nic nečekal a chopil se práce. Bylo zapotřebí zvětšit otvor pro nové dveře. A tak náš nový člen Vítek na nic nečekal a chopil se práce.
Za chvíli bylo hotovo. Za chvíli bylo hotovo.
Náš mistr a nejdůležitější člen. Tyhle šikovné ruce dají kolejišti život! Že Jirko! :) Náš mistr a nejdůležitější člen. Tyhle šikovné ruce dají kolejišti život! Že Jirko! :)
Je zapotřebí pokračovat na dvojkolejné trati ve vedlejší místnosti. Proto si Honza připravuje korek pod koleje. Je zapotřebí pokračovat na dvojkolejné trati ve vedlejší místnosti. Proto si Honza připravuje korek pod koleje.
Práce je tolik, že už z toho Radimovi přeskočilo! Práce je tolik, že už z toho Radimovi přeskočilo!
Co Honza vyřezal, Vítek zase zazdí. Co Honza vyřezal, Vítek zase zazdí.
Šablony má naštěstí dobře, tak je může lepit. Šablony má naštěstí dobře, tak je může lepit.
Ještě než přišly vládní nařízení, umožnili jsme veřejnosti nakouknout pod pokličku naší práce. Kuba seznamuje první návštěvníky se základním ovládáním lokomotivy našeho prvního strojvedoucího. Ještě než přišly vládní nařízení, umožnili jsme veřejnosti nakouknout pod pokličku naší práce. Kuba seznamuje první návštěvníky se základním ovládáním lokomotivy našeho prvního strojvedoucího.
Dokonce dorazili také na pokec kluci Zálomáci. Díky kamarádi za návštěvu! Dokonce dorazili také na pokec kluci Zálomáci. Díky kamarádi za návštěvu!
Honza dohlíží aby mašinky dělaly co měly. Honza dohlíží aby mašinky dělaly co měly.
Tak pane strojvedoucí! Zahoukat a jedeme ať nemáme zpoždění! Tak pane strojvedoucí! Zahoukat a jedeme ať nemáme zpoždění!
A hurá na výlet po kolejišti! A hurá na výlet po kolejišti!
Zájemců bylo hodně. Zájemců bylo hodně.
 
Mašinky si moc neodpočinuly, děti je prohnaly pořádně! Mašinky si moc neodpočinuly, děti je prohnaly pořádně!
No nic zpátky do práce hraní bylo dost, že Milane! No nic zpátky do práce hraní bylo dost, že Milane!
Tomáš se pustil do napojení nové dvojkolejky na původní tobogán. Tomáš se pustil do napojení nové dvojkolejky na původní tobogán.
A Milan něco vymýšlí v rohu. A Milan něco vymýšlí v rohu.
To zas Milan B. asi řekl nějakou jeho prupovídku To zas Milan B. asi řekl nějakou jeho prupovídku
Kdepak Milan, to Honza s Kubou zase řeší nějaké kraviny místo práce! Kdepak Milan, to Honza s Kubou zase řeší nějaké kraviny místo práce!
 
Dost srandiček, makat pacholci! Dost srandiček, makat pacholci!
Radim rozvádí novou elektřinu do naší budoucí dílny. Radim rozvádí novou elektřinu do naší budoucí dílny.
Hlavně ať je dost zásuvek! Hlavně ať je dost zásuvek!
Pořádně ty spoje prolij cínem! Pořádně ty spoje prolij cínem!
Milan dostat za úkol roztřídit veškeré digitální komponenty ať je má Jirka ihned po ruce. Milan dostat za úkol roztřídit veškeré digitální komponenty ať je má Jirka ihned po ruce.
A naší noví členové zase úkol, při kterém vyrábí pomocné hřebíčky. A naší noví členové zase úkol, při kterém vyrábí pomocné hřebíčky.
Zatěžkávácí zoušky nového mostu se chopila řada 163! Zatěžkávácí zoušky nového mostu se chopila řada 163!
A Tomík se pustil do dalšího tunelu! Ale proč? A Tomík se pustil do dalšího tunelu! Ale proč?
No co to je? Rozmohl se nám tady takový nešvár! No co to je? Rozmohl se nám tady takový nešvár!
Ještě, že ostatní makají. Je zapotřebí nadstavit desku pro Milotice. Ještě, že ostatní makají. Je zapotřebí nadstavit desku pro Milotice.
Lesní svah u Milotic. Tohle bude po dokončení velká paráda! Snad nám ty smrky pak nesežere kůrovec. Lesní svah u Milotic. Tohle bude po dokončení velká paráda! Snad nám ty smrky pak nesežere kůrovec.
Honza mezitím napojil traťové koleje na Milotické zhlaví stanice. Honza mezitím napojil traťové koleje na Milotické zhlaví stanice.
Nad čím zase špekuluješ? Nad čím zase špekuluješ?
Milan a Lumír dostali bojový úkol a to kompletně vyřezat všechny osb desky pro nové velké skryté nádraží. Milan a Lumír dostali bojový úkol a to kompletně vyřezat všechny osb desky pro nové velké skryté nádraží.
Průbežně je potřeba také uklízet. Průbežně je potřeba také uklízet.
Jirka skoro s námi ani nemluví jak je soustředěný. Jirka skoro s námi ani nemluví jak je soustředěný.
Tolik radosti z vysavače jsme už douho neviděli! Tolik radosti z vysavače jsme už douho neviděli!
Některé životu a okolí nebezpečné nástroje raději měníme venku. Neradi bychom měli kolejiště pod pěnou! Některé životu a okolí nebezpečné nástroje raději měníme venku. Neradi bychom měli kolejiště pod pěnou!
Duo Radim, Jirka. Duo Radim, Jirka.
Oba dva dávájí do funkční podoby přestavníky Tillig. Oba dva dávájí do funkční podoby přestavníky Tillig.
Práce je to hrozná a zdlouhavá, a proto jsme se je rozhodli při první příležitosti vyměnit! Práce je to hrozná a zdlouhavá, a proto jsme se je rozhodli při první příležitosti vyměnit!
A zde již podoba nového velkého skryťáku! A zde již podoba nového velkého skryťáku!
Zde budou odpočívat ty nejdelší vlaky co máme nebo budeme mít! Zde budou odpočívat ty nejdelší vlaky co máme nebo budeme mít!
Úprava rámu pro trať do Třemešné. Úprava rámu pro trať do Třemešné.
A zde v celé kráse. Škoda, že většina nepůjde vidět. A zde v celé kráse. Škoda, že většina nepůjde vidět.
Rám samozřejmě přijde OSB deska. Rám samozřejmě přijde OSB deska.
Milan T. stihl v práci vyrobit rámy pro novou stanici. Milan T. stihl v práci vyrobit rámy pro novou stanici.
A tak Tomáš musel nachystat místo pro přivaření rámu. A tak Tomáš musel nachystat místo pro přivaření rámu.
Veškeré dřevěné rámy z původního kolejiště jsme odstranili a nahradili je kovovými. Veškeré dřevěné rámy z původního kolejiště jsme odstranili a nahradili je kovovými.
Skrytá trať do Třemešné již s OSB deskou. Skrytá trať do Třemešné již s OSB deskou.
Tak to už je vrchol! Bude tady někdo robit nebo ne?! Tak to už je vrchol! Bude tady někdo robit nebo ne?!
Ještě, že ten Radim maká! Je zapotřebí opravit také druhé zhlaví stanice kde došlo k redukci výhybek. Ještě, že ten Radim maká! Je zapotřebí opravit také druhé zhlaví stanice kde došlo k redukci výhybek.
Rámy pro novou velkou stanici již také na svém místě. Rámy pro novou velkou stanici již také na svém místě.
Tohle bude moc pěkná část kolejiště. Nechte se překvapit. :) Tohle bude moc pěkná část kolejiště. Nechte se překvapit. :)
A celkový pohled na polovinu modelu. A celkový pohled na polovinu modelu.
Radim stále statečně bojuje. Radim stále statečně bojuje.
Pěny není nikdy dost, že Kubo? Pěny není nikdy dost, že Kubo?
A tady už další stavba z Radimovy zahrádky. Silniční most přes dvojkolejnou trať. A tady už další stavba z Radimovy zahrádky. Silniční most přes dvojkolejnou trať.

1.11.2020 - Příští zastávka: Opava sever

Ahoj všichni u nové aktualizace! Ještě než se všichni sejdeme u stromečku je zapotřebí rozbalit novou aktualizaci a kouknout se o jaký kus zase kolejiště porostlo. A že to byl zase pořádný kus! 


Vítáme Vás v nové aktualizaci. A hned rovnou u práce. David vyměnuje popraskané skleněné výplně dveří. Vítáme Vás v nové aktualizaci. A hned rovnou u práce. David vyměnuje popraskané skleněné výplně dveří.
Základní rám pro novou stanice již na svém místě. Základní rám pro novou stanice již na svém místě.
Radim ladí tubus na trati do Třemešné. Radim ladí tubus na trati do Třemešné.
A tady už si chystá základ pro svůj svah, ze kterého povede silniční nadjezd. A tady už si chystá základ pro svůj svah, ze kterého povede silniční nadjezd.
Milan zase řádí se svárečkou. Milan zase řádí se svárečkou.
Je zapotřebí udělat rám pro milotické zhlaví. Je zapotřebí udělat rám pro milotické zhlaví.
A tady zase rám pro Osoblahu. A tady zase rám pro Osoblahu.
Hned jak Milan zmizel, naběhl Tomáš aby mohl přišroubovat OSB desku. Hned jak Milan zmizel, naběhl Tomáš aby mohl přišroubovat OSB desku.
Honza ve své oblíbené činnosti. Honza ve své oblíbené činnosti.
A další rám, tentokrát pro druhé zhlaví nové stanice. A další rám, tentokrát pro druhé zhlaví nové stanice.
Je potřeba taky máknout na zázemi pro návštěvníky. Je potřeba taky máknout na zázemi pro návštěvníky.
David s Martinem v plném pracovním nasazení. David s Martinem v plném pracovním nasazení.
Kuba pomalu, ale jistě dokončuje úzkou v Třemešné. Kuba pomalu, ale jistě dokončuje úzkou v Třemešné.
Vizualní kontrola šablony před přenesením na OSB. Vizualní kontrola šablony před přenesením na OSB.
Tomáš upravuje svah za Miloticemi. Tomáš upravuje svah za Miloticemi.
Milan mezitím lepí základní kostky pro pozdější tvarování. Milan mezitím lepí základní kostky pro pozdější tvarování.
Honza pájí koleje v budoucím tunelu. Honza pájí koleje v budoucím tunelu.
Manufaktura v plném proudu. Manufaktura v plném proudu.
Museli jsme taky udělat nový odpad. Museli jsme taky udělat nový odpad.
Naše budoucí zázemí sprchy. To už tady vydržíme i několik dní jako lidé. Naše budoucí zázemí sprchy. To už tady vydržíme i několik dní jako lidé.
Libor Schmidt se přijel podívat na to naše dílo, jeho šikovné ruce celý tenhle projekt oživí a vdechne mu život. Libor Schmidt se přijel podívat na to naše dílo, jeho šikovné ruce celý tenhle projekt oživí a vdechne mu život.
Pracuje se i na restech co vznikly při přestavbě. Pracuje se i na restech co vznikly při přestavbě.
Co je předesedo, něco se ti nezdá? Co je předesedo, něco se ti nezdá?
 
Jirka s Liborem probírají co a jak se musí udělat aby vše jezdilo. Jirka s Liborem probírají co a jak se musí udělat aby vše jezdilo.
A tady už náš nový člen Oldřich. Konenečně má Kuba k sobě někoho z oboru. Olda je taky strojvedoucí. Tak ať se ti u nás líbí Oldo. Práce je hodně tak hend dostal za úkol položit na vratnou smyčku korek. A tady už náš nový člen Oldřich. Konenečně má Kuba k sobě někoho z oboru. Olda je taky strojvedoucí. Tak ať se ti u nás líbí Oldo. Práce je hodně tak hend dostal za úkol položit na vratnou smyčku korek.
Jirka se směje, Libor se směje. Tak to je dobré znamení. Jirka se směje, Libor se směje. Tak to je dobré znamení.
A tady už Kubova domácí práce. Výpravní budova Milotice nad Opavou. A tady už Kubova domácí práce. Výpravní budova Milotice nad Opavou.
Pokládání zhlaví v plném proudu. Pokládání zhlaví v plném proudu.
Co se ti zas honí hlavou? Co se bude předělávat? Co se ti zas honí hlavou? Co se bude předělávat?
Pořádně ho kluci kontrolujte! Pořádně ho kluci kontrolujte!
Kuba začal makat na projektu, který jsme slíbili obci Úvalno. Kuba začal makat na projektu, který jsme slíbili obci Úvalno.
David se pustil do nových dveří, které oddělí kolejiště od naší soukromé místnosti. David se pustil do nových dveří, které oddělí kolejiště od naší soukromé místnosti.
Není nad svůj vercajk, že Martine. Není nad svůj vercajk, že Martine.
Trochu pěny tam, trochu tady a je to. Trochu pěny tam, trochu tady a je to.
A honza pájí a pájí. A honza pájí a pájí.
No pořádně to nastuduj. Čeká nás na zapojení 70 nových! No pořádně to nastuduj. Čeká nás na zapojení 70 nových!
Zkouška osazení dveří. Zkouška osazení dveří.
A tady už celý projekt ve své velikosti. 4x2m modelu pro obec Úvalno. A tady už celý projekt ve své velikosti. 4x2m modelu pro obec Úvalno.
Vše pořádně přilepit a zatížit. Vše pořádně přilepit a zatížit.
Martin jede taky jak drak vše důležité ve sprše již má hotovo. Martin jede taky jak drak vše důležité ve sprše již má hotovo.
Milan s Tomem se chopili úklidu, ale udržet pořádek je nad lidský úkol. Milan s Tomem se chopili úklidu, ale udržet pořádek je nad lidský úkol.
Honza stále maká na zhlaví. Honza stále maká na zhlaví.
Milan s Oldou již v plném nasazení na projektu pro Úvalno. Milan s Oldou již v plném nasazení na projektu pro Úvalno.

29.11.2020 - Všichni pracují na všem

Po krátké době Vás opět vítáme v další aktualizaci. Za pár hodin zůstane rok 2020 minulostí. Pro většinu rok náročný a zoufalý. Pro náš klub, ale zlomový a jedinečný. Podařilo se nám i díky Vám a Vaší štědrosti naše kolejiště obnovit a zvětšit. S velkým očekáváním a nadšením se proto na rok 2021 těšíme a pevně věříme, že se zase se všemi potkáme u kolejiště. Než se však tak stane, dlužíme Vám tenhle rok poslední aktualizaci.


Vítáme Vás u poslední aktualizace, a jak jinak než v pracovním zápřahu. David chystá Milanovi materiál na rámy pro naší šatnu. Vítáme Vás u poslední aktualizace, a jak jinak než v pracovním zápřahu. David chystá Milanovi materiál na rámy pro naší šatnu.
Kuba dostal nápad využít původní skryté nádraží po cestě do Merkovic jako průjezdné, ale musíme se na něj napojit ze stanice pustupným stoupáním, které je potřeba vybrousit. Kuba dostal nápad využít původní skryté nádraží po cestě do Merkovic jako průjezdné, ale musíme se na něj napojit ze stanice pustupným stoupáním, které je potřeba vybrousit.
Stoupaní hotovo. Tak se s Honzou vrhli na pokládku kolejiva. Stoupaní hotovo. Tak se s Honzou vrhli na pokládku kolejiva.
Tady už David s Milanem tvoří naší budoucí šatnu. Tím se zároveň oddělí pracovna od společenské místnosti. Tady už David s Milanem tvoří naší budoucí šatnu. Tím se zároveň oddělí pracovna od společenské místnosti.
Spodní díl bude na bundy a boty. Horní prostor využijeme na moře krabiček, které máme. Spodní díl bude na bundy a boty. Horní prostor využijeme na moře krabiček, které máme.
Blbinky to by Vám šlo, máte makat pacholci! Blbinky to by Vám šlo, máte makat pacholci!
Druhý Milan dostal na starost projekt pro Úvalno. Ani o něm neslyšíme. Druhý Milan dostal na starost projekt pro Úvalno. Ani o něm neslyšíme.
Kuba s Honzou pod dohledem Milana makají na pokládce kolejiva. Kuba s Honzou pod dohledem Milana makají na pokládce kolejiva.
Už se to začíná rýsovat. Už se to začíná rýsovat.
Hurá vše je spojeno! :) Teoreticky by vlak projel celé kolejiště. Hurá vše je spojeno! :) Teoreticky by vlak projel celé kolejiště.
Davida to, ale nezajímá, má své práce dost. Davida to, ale nezajímá, má své práce dost.
Lumír mu po své cestě za prací pomohl. Lumír mu po své cestě za prací pomohl.
Co tam děláš? Neříkej, že tomu rozumíš jako Jirka! Co tam děláš? Neříkej, že tomu rozumíš jako Jirka!
O Vítkovi taky neslyšíme. Maká na nových rozvodech vody. O Vítkovi taky neslyšíme. Maká na nových rozvodech vody.
Tak tady měl Luma namířeno. Chystá přestavníky MTB. Tak tady měl Luma namířeno. Chystá přestavníky MTB.
Příčka hotová ještě natáhnout lepidlem a pak štuk. Příčka hotová ještě natáhnout lepidlem a pak štuk.
Chystá se akce Z. A to umístění rámu pro světla. Chystá se akce Z. A to umístění rámu pro světla.
2x měř jednou řež, nebo vrtej? To je jedno. Hlavně přesně Milane! 2x měř jednou řež, nebo vrtej? To je jedno. Hlavně přesně Milane!
A tady už rám pro světla v plné parádě. Milan prostě umí! A tady už rám pro světla v plné parádě. Milan prostě umí!
Copak Oldo? Nevěříš tomu? Copak Oldo? Nevěříš tomu?
Tak a teď držet než to chytneme na řetězy. Tak a teď držet než to chytneme na řetězy.
Rám na místě hurá na další práci. Je potřeba také nachystat místečko pro budoucí kuchyň. Olda ji obloží a tak si dělá přípravu. Rám na místě hurá na další práci. Je potřeba také nachystat místečko pro budoucí kuchyň. Olda ji obloží a tak si dělá přípravu.
LED panely na svém místě v rámu. To bude panečku světla na práci. LED panely na svém místě v rámu. To bude panečku světla na práci.
Je potřeba vše zapojit a z každého světla vyvést vypínač. Ideální práce pro Radima. Je potřeba vše zapojit a z každého světla vyvést vypínač. Ideální práce pro Radima.
A zde již pokládka kolejí také v Osoblaze. Pořádně vyrovnat a přilepit. A zde již pokládka kolejí také v Osoblaze. Pořádně vyrovnat a přilepit.
Začala práce na rozvaděči, to je ale Lumírova a Vítkova parketa, tak se Milane chop své práce. Začala práce na rozvaděči, to je ale Lumírova a Vítkova parketa, tak se Milane chop své práce.
Je potřeba náš původní rozvaděč pořádně zvětšit. Je potřeba náš původní rozvaděč pořádně zvětšit.
Tomáš asistuje Oldovi při obkládání kuchyně. Tomáš asistuje Oldovi při obkládání kuchyně.
Radim už také finišuje se světly. Radim už také finišuje se světly.
Kontrola rovnosti. Kontrola rovnosti.
Honza a Osoblaha. Honza a Osoblaha.
Tomáš dostal za úkol nachystat vývody z kolejí pro zapojení do digitálu. Tomáš dostal za úkol nachystat vývody z kolejí pro zapojení do digitálu.
Honza s Kubou osazují přestavníky v Miloticích Honza s Kubou osazují přestavníky v Miloticích
Je potřeba na všechny přestavníky napájet vývody a ty umístit do čokoládek pro další zapojení. Je potřeba na všechny přestavníky napájet vývody a ty umístit do čokoládek pro další zapojení.
Nic naplat i předseda musí pod kolejiště. Ty dráty se samy nenatáhnout. Nic naplat i předseda musí pod kolejiště. Ty dráty se samy nenatáhnout.
Lumír a Víťa makají stále na rozvaděči. Ten je hodně důležitý. Lumír a Víťa makají stále na rozvaděči. Ten je hodně důležitý.
Práce je to náročná, ale jsou to kluci šikovní. Práce je to náročná, ale jsou to kluci šikovní.
Dělá to dobře Tome? Dělá to dobře Tome?
Příjezd z Milotic i z Třemešné hotový. Příjezd z Milotic i z Třemešné hotový.
Milana už svářečka přestala bavit a tak si vytvořil kousek nové krajiny. Milana už svářečka přestala bavit a tak si vytvořil kousek nové krajiny.
Ještě opracovat. Ještě opracovat.
I město je potřeba vrátit zpátky, ale musíme jej upravit. I město je potřeba vrátit zpátky, ale musíme jej upravit.
Kluci elektrikářští však mají práce dost. Kluci elektrikářští však mají práce dost.
No není to jen tak rozjezdit takového drobečka. No není to jen tak rozjezdit takového drobečka.
Honza si chystá drátky pro přestavníky. Honza si chystá drátky pro přestavníky.
Nic naplat i Radim musí na kolejistě. Je potřeba opravit resty a vše vyladit na 100%. Nic naplat i Radim musí na kolejistě. Je potřeba opravit resty a vše vyladit na 100%.
Manufaktura v plném proudu. Honza pájí, Kuba dává do čokoládek. Manufaktura v plném proudu. Honza pájí, Kuba dává do čokoládek.
Tomáš s Milanem kouzlí s pájkou. Snad nám z toho města něco zbyde. Tomáš s Milanem kouzlí s pájkou. Snad nám z toho města něco zbyde.
Usadit, vyzkoušet, upravit, a tak pořád dokola. Usadit, vyzkoušet, upravit, a tak pořád dokola.
No necháme je pracovat. No necháme je pracovat.
To ti Víťo říkám, takového kapra v té kadi měli! To ti Víťo říkám, takového kapra v té kadi měli!
Chtěl jsem ho koupit, ale byl drahý. Chtěl jsem ho koupit, ale byl drahý.
Ale stejně jsem ho koupil! Ale stejně jsem ho koupil!
Všechny tyhle přestavníky se musí namontovat, a to dalších 30 na nás ještě čeká v krabicích. Všechny tyhle přestavníky se musí namontovat, a to dalších 30 na nás ještě čeká v krabicích.
Milan Klukům vyrobil tuhle skvělou pomůcku. Milan Klukům vyrobil tuhle skvělou pomůcku.
To se to hned jinak zapojuje. To se to hned jinak zapojuje.
Radimeeeeee zapomněl jsis vzít sebou pivooooo! Radimeeeeee zapomněl jsis vzít sebou pivooooo!
Martin se pustil do obkladů v koupelně. Ty je potřeba taky udělat. Martin se pustil do obkladů v koupelně. Ty je potřeba taky udělat.
Tak ho necháme pracovat. Tak ho necháme pracovat.
Předseda má moc šikovné kamarády. A ti kamarádi pracují ve firmě kde mají hodné majitele. A tak máme v rámci sponzorského daru krásnou novou šatnu pro návštěvníky. Předseda má moc šikovné kamarády. A ti kamarádi pracují ve firmě kde mají hodné majitele. A tak máme v rámci sponzorského daru krásnou novou šatnu pro návštěvníky.
No žádný med to nebyl, ale poradili jsme si. No žádný med to nebyl, ale poradili jsme si.
Pod dohledem vedoucího projektu, musel i předseda makat! Pod dohledem vedoucího projektu, musel i předseda makat!
Tak už jen věšáky a pro tenhle rok padla! 3.ledna zase na značkách kamarádi! Tak už jen věšáky a pro tenhle rok padla! 3.ledna zase na značkách kamarádi!

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider

---infopanel---

Libovolný box

Zde můžete jak v levé tak i pravé liště umístit box s editovatelným obsahem z administace. Vše jednoduše díky správy v administraci.