14.2.2022 - Na prahu otevření

Vážení fanoušci! Máme tady rok 2022 a ten se ponese ve znamení pravidelného otevření expozice! Doufáme, že doba covidová je pryč a všichni si bez vyjímek užijeme parádní rok s vláčky, kdy se budeme setkávat u nás v expozici. Máme toho pro Vás nachystáno spousu zajímavého a věříme, že postupně během roku naleznete v expozici vždy něco nového. smile


Vítáme Vás v roce 2022  první aktualizace. A pěkně hned od práce. Rozhodli jsme se upravit celý kopec za bývalým depem. Do opatrného podříznutí se pustil David. Vítáme Vás v roce 2022 první aktualizace. A pěkně hned od práce. Rozhodli jsme se upravit celý kopec za bývalým depem. Do opatrného podříznutí se pustil David.
Milan si chystá přípravek pro ustavení ocelového mostu na vlečku kamenolomu. Milan si chystá přípravek pro ustavení ocelového mostu na vlečku kamenolomu.
OSB desku si vyrovnal do vodorovné polohy a následně celý most dorazí na spodní rovinu. OSB desku si vyrovnal do vodorovné polohy a následně celý most dorazí na spodní rovinu.
A je to tady, přijel Jirka! Takže na značky! Budeme tahat dráty! A je to tady, přijel Jirka! Takže na značky! Budeme tahat dráty!
David dráty netahá, David nechal zmizet celý kopec. David dráty netahá, David nechal zmizet celý kopec.
A Milan dle stavebních propozic a plánů připevnil most! A Milan dle stavebních propozic a plánů připevnil most!
Silniční podjezd u Milotic se již taky brzy dočká usazení. Jen musí projít patinou. Silniční podjezd u Milotic se již taky brzy dočká usazení. Jen musí projít patinou.
Kuba a Jirka se naplno věnují schématům a zapojení digitálu. Vše musí být připraveno než přijede Libor na oživení. Kuba a Jirka se naplno věnují schématům a zapojení digitálu. Vše musí být připraveno než přijede Libor na oživení.
Milan B. si nachystal několik smrčků a vytvořil malý lesík na vjezdu do Milotic. Prý se hned do lesa nastěhoval jelen! Milan B. si nachystal několik smrčků a vytvořil malý lesík na vjezdu do Milotic. Prý se hned do lesa nastěhoval jelen!
Teď už Milane jen pravidelně zalévat, aby neuschly! Teď už Milane jen pravidelně zalévat, aby neuschly!
Druhý Milan pečlivě fouká na pěnu aby rychleji vytvrdla. Druhý Milan pečlivě fouká na pěnu aby rychleji vytvrdla.
Ha, tak odtud se šíří ty nadávky! Radim je pod kolejištěm. Ha, tak odtud se šíří ty nadávky! Radim je pod kolejištěm.
Dělá nevděčnou práci. Mění všechny přestavníky od TIlligu za MTB. Bohužel se musí vše ladit přesně a někdy to bez nadávek nejde. Tak ho raději necháme. Dělá nevděčnou práci. Mění všechny přestavníky od TIlligu za MTB. Bohužel se musí vše ladit přesně a někdy to bez nadávek nejde. Tak ho raději necháme.
Pohled na budoucí úpravu terénu. Nejdřív však musíme vytvořit pevný rám. Pohled na budoucí úpravu terénu. Nejdřív však musíme vytvořit pevný rám.
Milane? Jak dělá sova? Milane? Jak dělá sova?
Hůůůů hůůůů jako lokomotiva! Hůůůů hůůůů jako lokomotiva!
A takhle tu každou neděli blbneme. :) Tak šup zase do práce. A takhle tu každou neděli blbneme. :) Tak šup zase do práce.
Luma s pečlivostí sobě vlastní upravuje kostry smrčků. Luma s pečlivostí sobě vlastní upravuje kostry smrčků.
Tomáš dostal za úkol nachystat přepínače pro osvětlení skryťáků. Tomáš dostal za úkol nachystat přepínače pro osvětlení skryťáků.
S usměvem jde všechno lépe! Že Lumo? S usměvem jde všechno lépe! Že Lumo?
Milan pokračuje v úpravě terénu. Milan pokračuje v úpravě terénu.
Želvy na opravu a následnou přípravu. Želvy na opravu a následnou přípravu.
Honza při pájení vývodů pro šneky. Honza při pájení vývodů pro šneky.
Tomáš při oměřování podkladu vlečky. Tomáš při oměřování podkladu vlečky.
A Milan vytváří šablonu pod násypník. A Milan vytváří šablonu pod násypník.
Přeměřit zda sedí. Přeměřit zda sedí.
Upravit a přenést na OSB desku pro výřez. Upravit a přenést na OSB desku pro výřez.
Kuba si chystá přestavníky pro následné zapojování do digitálu. Kuba si chystá přestavníky pro následné zapojování do digitálu.
Dorazil i Martin a hned se pustil do jemné pájecí práce, na které má zlaté šikovné ruce. Dorazil i Martin a hned se pustil do jemné pájecí práce, na které má zlaté šikovné ruce.
Duo Milan Luma v akci. Duo Milan Luma v akci.
Kolik jim už prošlo stromečků rukami si netroufáme ani odhadnout. Jen před nimi pokorně smeknout! Kolik jim už prošlo stromečků rukami si netroufáme ani odhadnout. Jen před nimi pokorně smeknout!
Hanys robí fušku, má štestí, že to neviděl předseda! V pracovní době! Hanys robí fušku, má štestí, že to neviděl předseda! V pracovní době!
Nezbytný úklid při tvoření. Nezbytný úklid při tvoření.
Předseda doma napatinoval celý most a tak se ho mohl David chopit a zapravit. Předseda doma napatinoval celý most a tak se ho mohl David chopit a zapravit.
Pečlivě vymyskovat páskou a opatrně zafoukat na místo. Pečlivě vymyskovat páskou a opatrně zafoukat na místo.
Sledujte jak se Milan soustředí. Sledujte jak se Milan soustředí.
Aby ne celý most, musí lepit na místě. Aby ne celý most, musí lepit na místě.
Tak ho necháme pracovat a jdem se podívat co se děje jinde. Tak ho necháme pracovat a jdem se podívat co se děje jinde.
Honza chystá vývody pro zapojení digitálu v malém skryťáku. Honza chystá vývody pro zapojení digitálu v malém skryťáku.
V dílně probíhá manufaktura v plném proudu. V dílně probíhá manufaktura v plném proudu.
Milan si od smrčků odskočil k listnatým stromům. Milan si od smrčků odskočil k listnatým stromům.
Martin upravuje MTB přestavníky, které zlobili. Hold výstupní kontrola u MTB asi není pečlivá. Martin upravuje MTB přestavníky, které zlobili. Hold výstupní kontrola u MTB asi není pečlivá.
Radim rozplétá sítě. Radim rozplétá sítě.
Kmeny, které čekají na polyfiber. Kmeny, které čekají na polyfiber.
Dorazil i Láďa a Šimon. Hned se chopili nachystaných kmenů a sypali je logrem aby dostaly strukturu kůry. Dorazil i Láďa a Šimon. Hned se chopili nachystaných kmenů a sypali je logrem aby dostaly strukturu kůry.
No plata polystyrénu se začínají plnit. Musíme pořádně zalít kolejiště ať můžeme sadit. No plata polystyrénu se začínají plnit. Musíme pořádně zalít kolejiště ať můžeme sadit.
Šímooooo na stromečky ne na ruce! Šímooooo na stromečky ne na ruce!
Že Milane? Že Milane?
Honza upravuje nalepenou foliáž. Honza upravuje nalepenou foliáž.
Tomáš asistuje Milanovi s posunutým kopcem. Tomáš asistuje Milanovi s posunutým kopcem.
Pracovní kafíčko po obědě. Pracovní kafíčko po obědě.
Nový základ. Nový základ.
Olda v tichosti sobě vlastní chystá moduly pro Hradec n/M. Olda v tichosti sobě vlastní chystá moduly pro Hradec n/M.
Bordelář Honza brousí nastupištní hrany. Bordelář Honza brousí nastupištní hrany.
Radim se pustil do splavu na řece. Radim se pustil do splavu na řece.
Tohle bude taky pěkný detail na kolejišti. Tohle bude taky pěkný detail na kolejišti.
Milanova mravenčí práce. Lepí jednotlivé desky na mostu do kamenolomu. Milanova mravenčí práce. Lepí jednotlivé desky na mostu do kamenolomu.
Radimův splav se už rýsuje. Snad se tam pak žádný vodák necvakne! Radimův splav se už rýsuje. Snad se tam pak žádný vodák necvakne!
 
Milanův koutek. Milanův koutek.
Tomáš chystá základ cesty do vesnice. Tomáš chystá základ cesty do vesnice.
Kolem strážního domku před Miloticemi, se už rýsuje zahrádka. Kolem strážního domku před Miloticemi, se už rýsuje zahrádka.
Radim při jeho oblíbené činnosti. Natírání jednotlivých kamenů zídky. Radim při jeho oblíbené činnosti. Natírání jednotlivých kamenů zídky.
A kluci zase motají a motají. A kluci zase motají a motají.
Radost na jejich spolupráci koukat. Za ty roky to mají zmáknuté dokonale! Radost na jejich spolupráci koukat. Za ty roky to mají zmáknuté dokonale!
Martin s Radimem se pustili do osazení Osoblahy přestavníky, aby Jirka mohl vše zapojit. Martin s Radimem se pustili do osazení Osoblahy přestavníky, aby Jirka mohl vše zapojit.
Tomáš a Milan makají na krajině okolo Osoblahy. Tomáš a Milan makají na krajině okolo Osoblahy.
A hlavní trať mistr v akci. Nebojte prsty má všechny. A hlavní trať mistr v akci. Nebojte prsty má všechny.
Jeden ladí, druhý koriguje napružení trnu. Jeden ladí, druhý koriguje napružení trnu.
Kuba si odskočil od zapojování digitálu a udělal si radost v podobě vytvoření kousku nové krajiny. Kuba si odskočil od zapojování digitálu a udělal si radost v podobě vytvoření kousku nové krajiny.
Hele nový obyvatel kolejiště se svými zvířátky! Hele nový obyvatel kolejiště se svými zvířátky!
Tak Radime ještě zkrátit trny a jdeme domů! Tak kamarádi a s vámi u aktualizace zase příště! Tak Radime ještě zkrátit trny a jdeme domů! Tak kamarádi a s vámi u aktualizace zase příště!

13.3.2022 - Máme otevřeno!

Vážení fanoušci, čekali jste dlouho a my společně s Vámi, ale podařilo se a naše expozice je znovu otevřena! Máte tak možnost pravidelně zavítat do našich prostor a sledovat zrod kolejiště na vlastní oči bez restrikcí a nařízení! Přijměte proto pozvání k další fotoaktualizaci kde se vrátíme v čase o několik měsíců zpátky.


Po dlooooouhé době vás vítáme u aktualizace, kde se zpětně podíváme na naši činost. Hned ze startu v akci Luma a Honza při chystání koster smrčků. Po dlooooouhé době vás vítáme u aktualizace, kde se zpětně podíváme na naši činost. Hned ze startu v akci Luma a Honza při chystání koster smrčků.
Olda natírá čela z OSB desky, aby kolejiště bylo pohledově pěkné. Olda natírá čela z OSB desky, aby kolejiště bylo pohledově pěkné.
Radim a skály po 125x. Radim a skály po 125x.
Milan a jeho osobní projekt kamenolomu. Milan a jeho osobní projekt kamenolomu.
Jezdíme na úzkorozchodce! a co jiného projet než Túčko! Jezdíme na úzkorozchodce! a co jiného projet než Túčko!
Radim si odskočil od tesání skal, a opravil zeď a okolí u nákladiště, které vinou řezení dílů bylo poničeno. Radim si odskočil od tesání skal, a opravil zeď a okolí u nákladiště, které vinou řezení dílů bylo poničeno.
Budoucí pohyblivá scénka pohřbu. Budoucí pohyblivá scénka pohřbu.
Úprava terénu. Úzká povede skrz vesnici. Úprava terénu. Úzká povede skrz vesnici.
A přejezd... A přejezd...
Luma v zápalu tvoření. Luma v zápalu tvoření.
Olda a jeho pětiletka. Stavebnice vozu Eas. Olda a jeho pětiletka. Stavebnice vozu Eas.
Možná to do roku 2030 stihne... :D Možná to do roku 2030 stihne... :D
Láďa dostal za úkol přivrtat lištu pro sklo na čelo panelu kolejiště. Láďa dostal za úkol přivrtat lištu pro sklo na čelo panelu kolejiště.
Tomáš s Milanem při montáže modulovky pro město Hradec n/M. Tomáš s Milanem při montáže modulovky pro město Hradec n/M.
Radim a jeho výtvor splavu. Radim a jeho výtvor splavu.
Tohle bude moc pěkný kousek na kolejišti. Tohle bude moc pěkný kousek na kolejišti.
Blbinky jsou na denním pořádku. Blbinky jsou na denním pořádku.
Celá modulovka. Celá modulovka.
Otec a syn v akci! Otec a syn v akci!
A Radim už zase sochá. A Radim už zase sochá.
Soustředění. Soustředění.
 
Další úprava terénu, který se nám nezdál. Další úprava terénu, který se nám nezdál.
Toho se chopil Radim. Toho se chopil Radim.
Nerozlučná dvojka. M+L Nerozlučná dvojka. M+L
Martin v akci. Martin v akci.
Na jemné pájení je machr. Na jemné pájení je machr.
Radimeeeeeeeeeeee! Co ta pěna? :-( Radimeeeeeeeeeeee! Co ta pěna? :-(
Takový zkušený matador to je, a takhle nám zafouká hotový most. Takový zkušený matador to je, a takhle nám zafouká hotový most.
Je potřeba nachystat plakáty na první otevření. Je potřeba nachystat plakáty na první otevření.
Na první otevření přijel i náš skvělý kamarád Igor Zahrádka a něco nám přivezl. Na první otevření přijel i náš skvělý kamarád Igor Zahrádka a něco nám přivezl.
Naše depo se rozrostlo o jednu nádhernou parní lomotivu řady 464.2. Naše depo se rozrostlo o jednu nádhernou parní lomotivu řady 464.2.
Děkujeme! Děkujeme!
Krasavice. Krasavice.
No a jelikož otevření byla velká slavá, trochu jsme taky slavili. :) No a jelikož otevření byla velká slavá, trochu jsme taky slavili. :)
 
Vše bylo super, a to je hlavní! Vše bylo super, a to je hlavní!
 
Na otevření se přijela podívat i Lumírova manželka. Na otevření se přijela podívat i Lumírova manželka.
 
 
Kuba při jednom z mnoha rozhovorů s nadšenými navštevníky. Kuba při jednom z mnoha rozhovorů s nadšenými navštevníky.
A že Vás bylo! A že Vás bylo!
Na otevření se přijela podívat také TV Polar a natočila pěknou repotáž. Na otevření se přijela podívat také TV Polar a natočila pěknou repotáž.
 
 
 
 
Tak Milane všechno nejlepší! A hlavně pevné nervy! Tak Milane všechno nejlepší! A hlavně pevné nervy!
 
 
 
No zpátky do práce! Milan při výrobě břízek. No zpátky do práce! Milan při výrobě břízek.
Nakonec jsme se rozhodli upravit celý terén. Nakonec jsme se rozhodli upravit celý terén.
Kuba se chopil toho co má nejraději. A to tvorba krajiny. Kuba se chopil toho co má nejraději. A to tvorba krajiny.
Tady bude krásná scénka s řopíkem a čundráky u ohně. Tady bude krásná scénka s řopíkem a čundráky u ohně.
Milan na kontrole. Milan na kontrole.
Víta měl udělat osvětlení skryťáku. Tak co má to dobré Milane? Víta měl udělat osvětlení skryťáku. Tak co má to dobré Milane?
No já bych se moc nesmál a raději zmizel, něž si tě Milan vezme do parády. No já bych se moc nesmál a raději zmizel, něž si tě Milan vezme do parády.
Olda při opravě modulových čel. Olda při opravě modulových čel.
Ještě zalakovat a můžeme sadit na kolejiště. Ještě zalakovat a můžeme sadit na kolejiště.
Láďa a jeho první stavebnice. Láďa a jeho první stavebnice.
Soustřední... Soustřední...
Kontrola? Kontrola?
Je to dobré, usměv je na tváři. Je to dobré, usměv je na tváři.
Kuba a Radim při konzultaci krajiny. Kuba a Radim při konzultaci krajiny.
Milan a jeho vnuk pomocník a třeba budoucí nástupce. :) Milan a jeho vnuk pomocník a třeba budoucí nástupce. :)
A kdo ví? Třeba se k nám připojí i Radimův syn Adam. :) Tak zase přístě u aktualizace. Ahoj! A kdo ví? Třeba se k nám připojí i Radimův syn Adam. :) Tak zase přístě u aktualizace. Ahoj!

3.6.2022 - Zpátky do práce

Rok 2022 je v plném proudu a s tím je spojeno i spousta prací na kolejišti. Tak neváhejte nakouknout do nové fotogalerie a zjistit co je u nás nového. 


Vítáme Vás u nové fotoaktualizace a rovnou kouknem pod ruky Kubovi, který patinuje kolejový svršek v Miloticích. Vítáme Vás u nové fotoaktualizace a rovnou kouknem pod ruky Kubovi, který patinuje kolejový svršek v Miloticích.
Milan a jeho pokračování okolo lomu. je potřeba navázat na původní cestu ze starého kolejistě. Milan a jeho pokračování okolo lomu. je potřeba navázat na původní cestu ze starého kolejistě.
Víťa dostal za úkol udělat panel na ovládání osvětlení u velína. Víťa dostal za úkol udělat panel na ovládání osvětlení u velína.
Vše na jednom místě. Vše na jednom místě.
Radim a jeho všední práce, tesání skal. Radim a jeho všední práce, tesání skal.
Mezi tím, ale předává cenné zkušenosti synátorovi. Mezi tím, ale předává cenné zkušenosti synátorovi.
Dostal za úkol natřít polystyrén na hnědo. A zvládl to na 1! Dostal za úkol natřít polystyrén na hnědo. A zvládl to na 1!
A tady se už štěrkuje cesta. A tady se už štěrkuje cesta.
Výluka na úzké, nastal zával trati! Výluka na úzké, nastal zával trati!
A zde je příčina závalu. A zde je příčina závalu.
Honza, při stěrkování úzkorozchodky. Honza, při stěrkování úzkorozchodky.
Za Miloticemi pomalu, ale jistě vyrůstá les. Za Miloticemi pomalu, ale jistě vyrůstá les.
Půlka Milotic za námi. Půlka Milotic za námi.
Upráva terénu. Upráva terénu.
Radimovi se nezdály opěrné zdi u tunelů. A tak po poradě došlo na jejich úpravu. Radimovi se nezdály opěrné zdi u tunelů. A tak po poradě došlo na jejich úpravu.
Milan při jeho typické práci. Milan při jeho typické práci.
Příprava čel z OSB desky. Příprava čel z OSB desky.
Skalní stěna na dvojkolejkou. Skalní stěna na dvojkolejkou.
V podání jak jinak než Radima. V podání jak jinak než Radima.
Nanést, vytesat, nanést, vytesat, atd. Nanést, vytesat, nanést, vytesat, atd.
Úprava před instalcí OSB čela. Úprava před instalcí OSB čela.
I Tomáš přiložil ruku k dílů a upravuje. I Tomáš přiložil ruku k dílů a upravuje.
Hotovo! Hotovo!
Honza při práci ma modulech. Honza při práci ma modulech.
David dostal za úkol nachystat opěrnou zeď za Miloticemi. David dostal za úkol nachystat opěrnou zeď za Miloticemi.
Koleje napatinovány můžeme na krajinu. Koleje napatinovány můžeme na krajinu.
Olda nám domluvil nové sedačky a tak je potřeba v kávarně udělat výměnu. Olda nám domluvil nové sedačky a tak je potřeba v kávarně udělat výměnu.
Martin a jeho projekt zauhlovacího jeřábu do budoucího depa. Martin a jeho projekt zauhlovacího jeřábu do budoucího depa.
Prý bude i funkční! Tak uvidíme. Prý bude i funkční! Tak uvidíme.
Milan jede jak drak a pustil se už do foliáží. Milan jede jak drak a pustil se už do foliáží.
I Radim už je hotový. I Radim už je hotový.
Pár dodělávek na Hradci n/M. Pár dodělávek na Hradci n/M.
Hmm tady by to něco chtělo. Hmm tady by to něco chtělo.
No jasně! Závorařský domeček! No jasně! Závorařský domeček!
Přechod mezi hustým lesem a náspem. Jde vidět rozdílná foliáž. Přechod mezi hustým lesem a náspem. Jde vidět rozdílná foliáž.
Nálada je dobrá! Nálada je dobrá!
A tady se už sadí! :-) A tady se už sadí! :-)
Co tam vymýšlíš Víťo? Co tam vymýšlíš Víťo?
Naše dvojce M a L. Jak jinak než u stromečků. Naše dvojce M a L. Jak jinak než u stromečků.
Lumo už jen 33 214ks!  :-) Lumo už jen 33 214ks! :-)
Upravené opěrné zdi a vytvořeno schodiště ke střážnému domku. Upravené opěrné zdi a vytvořeno schodiště ke střážnému domku.
Bylo potřeba ochránit hrany sloupu. Teď už nebudou obité. Bylo potřeba ochránit hrany sloupu. Teď už nebudou obité.
Malířská četa na scénu! Malířská četa na scénu!
Další krůček k dokončení. Další krůček k dokončení.
No a aby to nevypadalo, že nemakáme i na vozidlech, tak zde další kousky do našeho vozového parku. No a aby to nevypadalo, že nemakáme i na vozidlech, tak zde další kousky do našeho vozového parku.
 
Tady se něco řeší... Tady se něco řeší...
Olda s Tomem se pustili do organizéru na stěnu. Olda s Tomem se pustili do organizéru na stěnu.
A zde kluci v akci. A zde kluci v akci.
Luma dostal důležitý úkol a to ten aby vůz šuntoval. Takže natřít odporovým lakem a proměřit. Luma dostal důležitý úkol a to ten aby vůz šuntoval. Takže natřít odporovým lakem a proměřit.
Šimon chystá jízdenky na příští otevření. Šimon chystá jízdenky na příští otevření.
Jelikož se blíží finální zapojení zbytku kolejiště, je potřeba nachystat přestavníky před montáží na kolejiště. Jelikož se blíží finální zapojení zbytku kolejiště, je potřeba nachystat přestavníky před montáží na kolejiště.
Milan s vnukem pracují na dalších stromečcích. Milan s vnukem pracují na dalších stromečcích.
Chystání souprav. Chystání souprav.
No tohle bude taky moc pěkné místo. No tohle bude taky moc pěkné místo.
Výluka do Milotic. Tvoří se krajina. Výluka do Milotic. Tvoří se krajina.
Den D osazení přestavníků. Den D osazení přestavníků.
Kontroluj ho, víš jaká je to čampala. Kontroluj ho, víš jaká je to čampala.
Co je Ráďo? Chceš k tomu návod? :D Co je Ráďo? Chceš k tomu návod? :D
Milan sadí i za roh. Milan sadí i za roh.
Další kousek hnědé mizí pod foliáží. Další kousek hnědé mizí pod foliáží.
Systémová práce. Systémová práce.
Teď už jen několik stovek stromů a je hotovo! :) Teď už jen několik stovek stromů a je hotovo! :)
Víťa chystá vysoké kmeny pro smrky. Víťa chystá vysoké kmeny pro smrky.
Láďa a jeho projekt ovčína. Láďa a jeho projekt ovčína.
Probíhají i testovací jízdy po kolejišti. Probíhají i testovací jízdy po kolejišti.
Martin se pustil do jednoho projektu, který zatím necháme pod pokličkou. Martin se pustil do jednoho projektu, který zatím necháme pod pokličkou.
Je třeba máknout i na budově Milotic. Tak makej předsedo! Je třeba máknout i na budově Milotic. Tak makej předsedo!
Někoho ta modelařina při nedělích o zmohla. Někoho ta modelařina při nedělích o zmohla.
Kuba v akci. Kuba v akci.
A hele kdo se přijel podívat. Náš čtyřnohý člen Tim. A hele kdo se přijel podívat. Náš čtyřnohý člen Tim.
Radim se probral a hned se chopil práce. Radim se probral a hned se chopil práce.
No to je vizitka, jeden maká a vy dva si píšete mezi sebou nebo co?! Tak zase příště přátelé! No to je vizitka, jeden maká a vy dva si píšete mezi sebou nebo co?! Tak zase příště přátelé!

10.10.2022 - Letní progres a takové to pohodové modelaření

Jak už to tak bývá, tak léto po modelářské stránce našemu koníčku nepřeje. Všechny nás to táhne za sluníčkem k vodě, na výlety do přírody a lenošení na zahradě. To však neznamená, že se úplně flákame! Na kolejišti je pořád něco nového, a že se ptáte co? No všechno. Tak koukněte do fotogalerie! smile


Vítáme Vás u nové aktualizace! Dnes začínáme málem velkou nehodou! Vítáme Vás u nové aktualizace! Dnes začínáme málem velkou nehodou!
Dělnící nám odstranili most, ale už nic neřekli dispečerovi. Tohle mohlo skončit velkou katastrofou! Dělnící nám odstranili most, ale už nic neřekli dispečerovi. Tohle mohlo skončit velkou katastrofou!
Radim v akci při čištění kolejiště. Radim v akci při čištění kolejiště.
Milan B. mu zdárně sekunduje ve skrytých nádražích. Milan B. mu zdárně sekunduje ve skrytých nádražích.
Radime nespi! A pucuj! Radime nespi! A pucuj!
Energetická krize dorazila už i k nám. Navážíme uhlí ať máme čím topit! Energetická krize dorazila už i k nám. Navážíme uhlí ať máme čím topit!
A sotva uhelný vlak odjel vykoukly na nás zbrusonové peróní hrany, které vytvořil Radim. A sotva uhelný vlak odjel vykoukly na nás zbrusonové peróní hrany, které vytvořil Radim.
Milan T. při tvorbě svéhou koutku. Pokladá foliáže na hranu koryta potoka. Milan T. při tvorbě svéhou koutku. Pokladá foliáže na hranu koryta potoka.
Ve finále budeme muset pěkně napojit původní koryto s nový  ,ale my si poradíme. Ve finále budeme muset pěkně napojit původní koryto s nový ,ale my si poradíme.
Viťa při oživování skrytého elektrického nádraží. Viťa při oživování skrytého elektrického nádraží.
Tak snad se v tom potom vyzná! Tak snad se v tom potom vyzná!
A zde manufaktura v plném proudu. A zde manufaktura v plném proudu.
Ruku k dílu přiložil i Honza. Ruku k dílu přiložil i Honza.
Bylo zapotřebí odstranit starou cestu, která vinou stěhování popraskala. Bylo zapotřebí odstranit starou cestu, která vinou stěhování popraskala.
Kuba pomalu pokračuje v Miloticích. Kuba pomalu pokračuje v Miloticích.
Zde bude opěrná zídka za výpravní budou. Zde bude opěrná zídka za výpravní budou.
A tady už rozpracovaný projekt Ládi. Pod Miloticemi se budou pást ovečky! A tady už rozpracovaný projekt Ládi. Pod Miloticemi se budou pást ovečky!
Všechny zídky je potřeba nabarvit a napatinovat. Všechny zídky je potřeba nabarvit a napatinovat.
Radim pokračuje na perónech. Radim pokračuje na perónech.
A Laďovi přišla stavebnice kombajnu. Radim už ví co ho čeká a proto se při čtení návodu směje. Tak Láďo pomodlit se otčenášem a hurá do toho! A Laďovi přišla stavebnice kombajnu. Radim už ví co ho čeká a proto se při čtení návodu směje. Tak Láďo pomodlit se otčenášem a hurá do toho!
Omést prach z vagónu. David jako dozor zda to Radim dělá pečlivě. Omést prach z vagónu. David jako dozor zda to Radim dělá pečlivě.
Láďa se raději schoval pod kolejiště, když zjistil co ho při stavbě kombajnu čeká. Láďa se raději schoval pod kolejiště, když zjistil co ho při stavbě kombajnu čeká.
A další mimořádná událost! Tentokrát v Miloticích vykolejil nákladní vlak! A další mimořádná událost! Tentokrát v Miloticích vykolejil nákladní vlak!
A Radim stále pucuje. A Radim stále pucuje.
Jednomu by z toho hráblo kolik toho je. Jednomu by z toho hráblo kolik toho je.
Láďa se vyplazil z pod kolejiště a raději se pustil do dokončení ohrady. Láďa se vyplazil z pod kolejiště a raději se pustil do dokončení ohrady.
Deska k desce, okolník k okolníku! Jako doopravdy. Deska k desce, okolník k okolníku! Jako doopravdy.
A samozřejmě jak jinak než pod dohledem nejvyššího pana železničáře! A samozřejmě jak jinak než pod dohledem nejvyššího pana železničáře!
Opavskému obyvatelstvu a ne jen jemu asi Pavla Hornu nemusíme představovat! Železničář tělem i duší! Opavskému obyvatelstvu a ne jen jemu asi Pavla Hornu nemusíme představovat! Železničář tělem i duší!
Ale že má tu ohradu pěknou?! Šikovný je ten Láďa! Ale že má tu ohradu pěknou?! Šikovný je ten Láďa!
Dokonce i dřevěný domeček kompletně vyrobil sám. Dokonce i dřevěný domeček kompletně vyrobil sám.
A zde už se pokládá dlažba, samozřejmě za plného provozu. A zde už se pokládá dlažba, samozřejmě za plného provozu.
No nebude jí zrovna málo. No nebude jí zrovna málo.
Až to pokládání chudáka Radima zmohlo... Až to pokládání chudáka Radima zmohlo...
Ohrada hotová! A ovečky už se spokojeně pasou. Ohrada hotová! A ovečky už se spokojeně pasou.
A tady se něco chystá... A tady se něco chystá...
Původní dílny přijdou zrušit a na jejich místě vyrostou uhelné sklady. Původní dílny přijdou zrušit a na jejich místě vyrostou uhelné sklady.
Přijde kompletně předělat kolejové schéma, takže vše musí opatrně ven. Přijde kompletně předělat kolejové schéma, takže vše musí opatrně ven.
No tak šup. Ven s tím. No tak šup. Ven s tím.
No to jsme zvědaví jak to dopadne. No to jsme zvědaví jak to dopadne.
Rozmístění budov, jak to bude vypadat. Rozmístění budov, jak to bude vypadat.
A tady si pan Vomáčka ze sídliště koupil zánovní auto! A tady si pan Vomáčka ze sídliště koupil zánovní auto!
I David se pustil do barvení zídek, vzal si na starost budoucí JZD. I David se pustil do barvení zídek, vzal si na starost budoucí JZD.
Olda a Milan v dílně při výrobě dalších stromečků. Olda a Milan v dílně při výrobě dalších stromečků.
Nové betonové panely v uhelných skladech. Nové betonové panely v uhelných skladech.
A zde už vzniká opěrná zeď v JZD. A zde už vzniká opěrná zeď v JZD.
 
Následně opravit foliáž a hotovo. Následně opravit foliáž a hotovo.
Milan B. učí Láďu stavět domečky. Milan B. učí Láďu stavět domečky.
Úsměv od ucha k uchu. Asi ho to baví. Úsměv od ucha k uchu. Asi ho to baví.
A Olda chystá základní drátek pro budoucí smrčky. A Olda chystá základní drátek pro budoucí smrčky.
A zde další dominanta, která má svou reálnou předlohu. Vodárná, která stála ve stanici Opava-západ. A zde další dominanta, která má svou reálnou předlohu. Vodárná, která stála ve stanici Opava-západ.
Milan T. pomalu, ale jistě taky pokračuje. Milan T. pomalu, ale jistě taky pokračuje.
Po dlouhé době se ukázal i Martin, a rovnou pokračuje ve stavbě leptaného jeřábu. Po dlouhé době se ukázal i Martin, a rovnou pokračuje ve stavbě leptaného jeřábu.
Milan B. předává cenné rady při stavbě. Milan B. předává cenné rady při stavbě.
A David barví betonový plot do JZD. A David barví betonový plot do JZD.
Radim chce mít v uhelných skladech kostky. Radim chce mít v uhelných skladech kostky.
A tak si je ryje jednu po druhé do styroduru. A tak si je ryje jednu po druhé do styroduru.
A zde již jeden lokomotivní projekt... A zde již jeden lokomotivní projekt...
Lokomotiva řady 130, neboli hrbatá! Lokomotiva řady 130, neboli hrbatá!
I Tomáš přiložil ruku k dílu na kolejišti a brousí cestu do vesnice ze stanice Osoblaha. I Tomáš přiložil ruku k dílu na kolejišti a brousí cestu do vesnice ze stanice Osoblaha.
Důležité je si k práci dobře lehnout. Důležité je si k práci dobře lehnout.
Kostkovaná dlažba na perónech. Kostkovaná dlažba na perónech.
Tak Milane, a teď to složit! Tak Milane, a teď to složit!
Co Láďo? Budou ty dveře pasovat? Co Láďo? Budou ty dveře pasovat?
Asi budoucí garáž. Asi budoucí garáž.
Lumír při výrobě keříků. Lumír při výrobě keříků.
Dlažba asi hotová. Takže vystínovat, ať krásně vylezou kostky. Dlažba asi hotová. Takže vystínovat, ať krásně vylezou kostky.
Láďa při 100% soustředění. Láďa při 100% soustředění.
Nachystat si proužky dlažby. Nachystat si proužky dlažby.
A šup na kolejiště pokládat. A šup na kolejiště pokládat.
No nebude jich zrovna málo. No nebude jich zrovna málo.
A tuhle vysmátou dvojci určtě taky znáte, pokud jste k nám někdy zavítali ve dnech otevřených dveří! A tuhle vysmátou dvojci určtě taky znáte, pokud jste k nám někdy zavítali ve dnech otevřených dveří!
A rozloučíme se s Vámi při veřejných jízdách! Tak zase někdy přátelé! A rozloučíme se s Vámi při veřejných jízdách! Tak zase někdy přátelé!

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider slider slider slider slider

---infopanel---

Libovolný box

Zde můžete jak v levé tak i pravé liště umístit box s editovatelným obsahem z administace. Vše jednoduše díky správy v administraci.